Yavru köpek eğitimi

Yavru köpek eğitimi
Yavru köpek eğitimi

Yavru köpek eğitimi

Evinize yeni bir üye, sevimli bir dost ve size eşlik edecek bir arkadaş almayı düşündüğünüzde, tercihinizi köpek almaktan yana yapmanız çok isabetli bir karar olacaktır. Ama köpek edinmenin de kendi başına sorumluluklarının olduğunu unutmamanız gerekir. Özellikle eğitim konusunda kendinize güvenmeniz ya da gerekli desteği sağlayabileceğiniz konusunda kendinizden emin olmanız gerekir. Yavru köpek eğitimi, her cins için zor olmasa da özellikle bazı köpekler de sahiplerinin çok fazlasıyla zora düşmelerine neden olabilmektedir. Bu da profesyonel bir destek almalarını gerektirebilmektedir. Köpek çiş eğitimi, köpek tuvalet eğitimi ve komut eğitimi gibi önemli konularda ya kendinize çok fazla güvenmelisiniz ya da eğitim veren okullardan destek almanız gerekir.

Neden yavru köpek eğitimi desteği alınmalıdır

Neden yavru köpek eğitimi desteği alınmalıdır?

Her köpeğin karakter yapısı birbirinden farklıdır ve bazen çok inatçı olabilen köpeklerin tabir caizse dilinden anlamak gerekir. Mesela bazı cins köpekler çok küçük boylu olabilirler ve bu da sizin eğitimde istediğiniz gibi yönlendirebileceğinizi düşünmenize neden olabilir ama bu köpekler oldukça inatçı çıktıklarında dizlerinizin bağı çözülmeye başlar. Bu yüzden yavru köpek eğitimi basite alınabilecek bir konu değildir ve gerektiğinde kesinlikle destek alınması gereken bir konudur. Köpeklerde tuvalet eğitimi özellikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hem ev halkının sağlığı hem de köpeğin sağlığı açısından zamanında bu eğitimi vererek daha rahat edebilirsiniz, bu konuda kendinize güveniniz tam yoksa İstanbul köpek eğitim merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 Köpek eğitim fiyatları ne kadardır

Köpek eğitim fiyatları ne kadardır?

Köpek eğitiminde profesyonel olarak hizmet veren kurumlar, köpeklerin cinslerine ve eğitim sürecine bağlı olarak fiyatlar belirlenmektedir. Ama doğru bir araştırma yapılması durumunda gayet makul rakamlarla bir adres bulabilirsiniz. İstanbul köpek eğitimi alanında tercih edilen ve referans belirleyici isimlerden biri haline gelen eğitim merkezimiz ile görüşme sağlayarak köpek eğitimi ücreti hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, hangi alanlarda destek verdiğimiz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Petinizle daha güzel vakit geçirmek ve onları ailenin kurallarına alıştırmak için yavru köpek eğitimi konusunda başarılara sahip olan İstanbul köpek eğitim merkezi ile görüşmeden karar vermeyin.

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru köpek eğitimi, yetişkin köpeklere göre hem daha kolay hem de daha zevklidir. Zaten köpek eğitimi köpeğin yavruluk zamanında daha uygundur. İnsan eğitiminin çocukluk döneminde başladığı gibi yavru köpeğin eğitimi de küçükken yapılmalıdır. Daha verimli ve kolay bir eğitim, yavruluk döneminde verilen eğitimdir. Genellikle köpekler sahiplerinden çok daha sabırlıdır. Onun bütün hayatı sahipleri ile daha iyi anlaşmak, sahipleriyle birlikte geçirdiği zaman nasıl daha fazla eğlenebileceğini bulmaya çalışmakla geçmektedir. Köpeğin eğitimi aileye ve yaşadığı ortama uyum sağlamasına neden olacaktır.

Yavru Köpeğin Eğitiminin Önemi

Evinizde besleyeceğiniz yavru bir köpeğin, size uyum sağlayarak, sizinle yaşayabilmesi için mutlaka bazı şeyleri öğrenmesi için eğitim verilmesi şarttır. Bu eğitimler köpek eğitimi için olmazsa olmaz şartlandır. Kısaca sıralarsak; köpeğinize verdiğiniz izinle eğitimin ilk evresidir. Köpeklerin yapması veya yapmaması gereken hareketlere kendisinin değil sizin karar vermeniz, köpeğinizi yatması gereken yerde yatırmanız gerekir. Evde yalnız kalmasını öğretmek, basit ve anlayacağı komutlar öğretmek ve köpeğinizin bakımlarını zamanında yapmak, beraber yaşayabilmeniz için çok önemlidir.

Köpek Beslerken Nelere Dikkat Edilir?

Köpek yavruları da insan yavruları gibi bebeklik zamanının büyük kısmını oyunla geçirmektedir. Bu oyunlar esnasında, köpek eğitimi uygulamaya sokmak hem daha kolay olacak hem de daha etkili olacaktır. Köpekler oyun oynarken daha kolay öğreneceklerdir. Yavru köpekle uzun süre evde ve bir arada yaşamak için eğitim şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*