Yetişkin Köpek Temel İtaat Eğitimi

Köpeğinizdeki tüy dökme belirtileri
Köpeğinizdeki tüy dökme belirtileri

Yetişkin Köpek Temel İtaat Eğitimi

Yetişkin köpek eğitimi, yavru köpek eğitimine göre daha zor ve meşakkatlidir. Bunu bir ata sözü ile anlatmak gerekirse “Ağaç yaşken eğilir.” Atasözü, yetişkin köpekle yavru köpek arasındaki eğitimin ne kadar farklı olduğunu bize anlatmaktadır. Yetişkin köpeğin, yavru köpeğe göre daha geç emirlere itaat edeceği aşikardır.

Yetişkin köpekte, bir zamandan sonra verilen emirlere itaat eder. Çünkü köpekler eğitime en açık hayvanlardır. Köpek eğitimi yapacak kişinin, köpeğe köpekten üstün olduğunu kanıtlaması ve sabırlı olması köpeğin eğitiminin başarılı olması için çok önemlidir.

Yetişkin Köpek Eğitimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yetişkin köpeği eğitmeye başlarken size büyük görevler düşmektedir. Bu görevlerin başında sizin de sinirli olmamanız, neşeli olmanız gerekmektedir. Köpek sizin durumunuzu hissedecektir. Köpeğinizi eğitirken komutlarınızı yerine getirdiğinde onu ödüllendirmemiz köpeğin komutlarınızı yerine getirmesinde çok etkili olacaktır.

Yetişkin köpekler bir buçuk yaşına geldiklerinde yetişkin köpek olarak adlandırılırlar. Yetişkin köpeklerin, emirlere itaati daha geç olacak ve sabrınız sayesinde biraz uzun sürecektir. Köpek eğitimi esnasında, eğitici ile köpek arsında bir kurulması önemli unsurların başında yer almaktadır.

Yetişkin Bir Köpek Nasıl Eğitilmeli?

Köpek eğitiminin temel şartı, köpekle eğitimci arsında güzel bir bağ oluşturularak yapılan eğitimdir. Köpeğe kaba davranarak, kızarak ya da döverek eğitim vermek mümkün değildir. Köpek eğitimi esnasında, bu gibi davranışlar, köpeğin eğitimciye asla itaat etmemesine neden olacaktır.

Temel İtaat Eğitimi Videolarımız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*