Yavru Köpek Eğitimi

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru köpek eğitimi, yetişkin köpeklere göre hem daha kolay hem de daha zevklidir. Zaten köpek eğitimi köpeğin yavruluk zamanında daha uygundur. İnsan eğitiminin çocukluk döneminde başladığı gibi yavru köpeğin eğitimi de küçükken yapılmalıdır. Daha verimli ve kolay bir eğitim, yavruluk döneminde verilen eğitimdir. Genellikle köpekler sahiplerinden çok daha sabırlıdır. Onun bütün hayatı sahipleri ile daha iyi anlaşmak, sahipleriyle birlikte geçirdiği zaman nasıl daha fazla eğlenebileceğini bulmaya çalışmakla geçmektedir. Köpeğin eğitimi aileye ve yaşadığı ortama uyum sağlamasına neden olacaktır.

Yavru Köpeğin Eğitiminin Önemi

Evinizde besleyeceğiniz yavru bir köpeğin, size uyum sağlayarak, sizinle yaşayabilmesi için mutlaka bazı şeyleri öğrenmesi için eğitim verilmesi şarttır. Bu eğitimler köpek eğitimi için olmazsa olmaz şartlandır. Kısaca sıralarsak; köpeğinize verdiğiniz izinle eğitimin ilk evresidir. Köpeklerin yapması veya yapmaması gereken hareketlere kendisinin değil sizin karar vermeniz, köpeğinizi yatması gereken yerde yatırmanız gerekir. Evde yalnız kalmasını öğretmek, basit ve anlayacağı komutlar öğretmek ve köpeğinizin bakımlarını zamanında yapmak, beraber yaşayabilmeniz için çok önemlidir.

Köpek Beslerken Nelere Dikkat Edilir?

Köpek yavruları da insan yavruları gibi bebeklik zamanının büyük kısmını oyunla geçirmektedir. Bu oyunlar esnasında, köpek eğitimi uygulamaya sokmak hem daha kolay olacak hem de daha etkili olacaktır. Köpekler oyun oynarken daha kolay öğreneceklerdir. Yavru köpekle uzun süre evde ve bir arada yaşamak için eğitim şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*