Tuvalet Eğitimi Nedir?

Tuvalet Eğitimi Nedir?

Tuvalet Eğitimi Nedir?
Tuvalet Eğitimi Nedir?

Köpek sahiplerinin en çok endişe ettiği konuların başında yer alan tuvalet eğitimi, çoğu zaman hatalı pekiştirmeler nedeniyle uzayarak zorlu bir süreç haline gelmektedir. Bu nedenle köpek eğitim merkezleri tarafından verilen doğru eğitim ile köpeğinizle birlikte başlayacağınız hayata çok daha güzel bir şekilde adım atabilirsiniz.

 


Daha önce ele aldığımız yavru köpek eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz


Merkezimiz bu konuda sizlere yardımcı olarak köpeğinizle aranızdaki ilişkinin sevgi ve mutluluk faktörleri üzerine kurulmasını sağlar.

Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?
Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Tuvalet eğitimi süresi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bunların başında;

  • Irk,
  • Yaş,
  • Cinsiyet,
  • Karakter,
  • Anneden ayrılma zamanı gibi birçok faktör gelir.

Ayrıca bir süre yavru köpekler tuvaletlerini tutma yeterliliğine sahip olmaz. Kasları gelişene kadar tuvalet eğitimini tamamlamaları mümkün değildir. Bu nedenle köpek sahiplerinin bu miniklere karşı sabırlı ve sevgi dolu olması çok önemlidir.

Kasları gelişen köpeklerinizin eğitimini ise merkezimizde genellikle bir ay içerisinde tamamlanır. Bu eğitim süreci için belirli bilgilerin bizlere verilmesi gerekir. Örneğin;

  • Köpeğinizi ne kadar sıklıkla dışarıya çıkarabileceğiniz,
  • Bu gezintilerin hangi saatlerde olacağı,
  • Tuvalet için iç mekan mı yoksa dış mekanın mı tercih edileceği tuvalet eğitimi için oldukça önemli hususlardan bazılarıdır.

İç Mekân Tuvalet Eğitimi

Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?
Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Köpeğinizin ev içi tuvalet eğitimi almasını istiyorsanız, en az 3 aylık olmasını beklemeniz gerekir. Bazen köpeğinizin ırkına ve psikolojisine göre 6 aya kadar eğitim için uygun zaman gelmeyebilir. Bu nedenle köpeğinizin bir süre gözlenmesi ve eğitim zamanının belirlenmesi gerekir.

Popüler Yazı => İleri İtaat Eğitimi

Merkezimizde verilen eğitim, ev içerisinde çiş pedi veya gazete kullanımı ile sağlanır. Bu süreçte köpeğiniz hangi nesnenin üzerine tuvaletini yapması gerektiğini öğrenir. Eğitim merkezimizde ya da merkezimizde görevli eğitmenler tarafından sizin evinizde verilebilmektedir.


Daha önce ele alınan pet taksi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Dış Mekân Tuvalet Eğitimi

Köpeğinizin dışarıya tuvaletini yapmasını tercih ediyorsanız, dış mekan tuvalet eğitimi verilerek köpeğinize tuvalet alışkanlığı kazandırılır. Bu eğitim öncesinde muhakkak köpeğinizin gerekli aşılarının tamamlanmış olması gerekir. Ayrıca 6 ayını doldurması önemlidir.

Ayrıca bazı köpek ırklarının ev dışında tuvalet alışkanlığı edinmesi doğru değildir. Bu konuda merkezimiz sizlere ayrıntılı bilgi vererek doğru eğitimin alınmasını sağlar. Köpeğinizin eğitim süresince merkezimizde kalması gerekir. Günde üç defa gezintiye çıkarılarak tuvalet ihtiyacını gidermesi sağlanan köpeğiniz tuvalet alışkanlığını edindikten sonra size teslim edilir.

Tuvalet Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır?
Tuvalet Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır?

Tuvalet Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır?

Köpek eğitiminde öncü bir kurum olan firmamız siz değerli köpek sahiplerine en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Size özel fiyat avantajından yararlanmak için bizi aramanız yeterlidir. Bütçenize uygun tuvalet eğitimi fiyatları sizi de mutlu edecektir.

daha önce ele aldığımız Köpekler Yiyeceklerini Neden Gömerler, Köpekleri Anlamak yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.