Rottweiler Bodyguard Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Temel İtaat Eğitimi
Temel İtaat Eğitimi

Rottweiler Bodyguard Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Bir köpeğe koruma eğitimi verebilmek için o köpekte koruma ve itaat iç güdüsü bulunan cinsten olması gerekir. Rottweiler cinsi köpekler bu iç güdüye sahip köpekler arasında ön sıralarda yer almaktadır. Her köpeğe bodyguard eğitimi verilmez. Rottweiler cinsi köpek eğitimi bu işin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Bodyguard köpek eğitiminin maksadı, köpeğin yeteneklerini kontrollü bir şekilde ortaya çıkarmak ve sahibine itaat etmesini öğretmektir. Bu köpeğin eğitimi, azami iki ay sürmektedir.

Rottweiler Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeğe eğitim vermeye başladığınız esnada, keyfinizin olmadığı, kendinizi iyi hissetmediğiniz durumlarda, köpek eğitiminden o an için vazgeçmeniz gerekmektedir. Köpek sizin eğitimlerinize ve emirlerinize uyduğu zaman hemen ardından ödül vermeniz gerekir. Köpek eğitimi esnasında verdiğiniz ödül, köpeğin ödül almak için devamlı bu emre uyacağı anlamına gelmektedir. Rottweiler cinsi köpeklere eğitim verirken liderliği elinizde tutmanız gerekir. Aksi halde bu köpek liderliği ele alarak emirlerinizi dinlemez.

Köpek Eğitimi Hakkında Önemli Bilgiler

Köpek eğitimi yapacak kişinin, köpeğin vermek istediği eğitimi alıp almayacağı hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Her köpeğe bodyguard eğitimi verilmez. Bodyguard eğitimi verilecek köpeğin belli bazı özellikleri olması gerekir. Her köpeğe bu eğitimi vermeye uğraşmak, boşuna zaman harcamanıza neden olacaktır. Rottweiler ırkına sahip köpekler, bu eğitime uygundurlar. Ancak yanlış eğitildiklerinde saldırgan ve tehlikeli olabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*