Köpeklere Koruma Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Köpek eğitmenliği eğitimi
Köpek eğitmenliği eğitimi

Köpeklere Koruma Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Köpekler yapısı itibari ile koruma iç güdüsüne sahiptirler. Bu nedenle de eğitime en uygun hayvanlar arasında ön sıralarda yer almaktadırlar. Köpeklerin genelinde sahibine, bulunduğu yere kendi eşyalarına ve yemeğine sahiplenme duygusu mevcuttur. O nedenle köpeklerin büyük çoğunluğu koruma eğitimine müsait hayvanlardır. Köpek eğitimi sırasında köpek kesinlikle dövülmemeli ve azarlanmamalıdır, köpeğin üstünlük duygusu sarsmak gerekir. Köpeğe eğitim verilmesinin nedeni köpeğin emirler uyması, koruma içgüdülerinin daha iyi gelişmesini sağlamaktadır.

Köpek Koruma Eğitimi Amaçları Nelerdir?

Koruma eğitimi verilecek köpeğin bazı özelliklerinin güçlenmesi maksadı ile eğitim verilmektedir. Bu eğitimin diğer bir maksadı da köpeğin saldırganlık davranışlarını kontrol altına almaktır. Köpek eğitimi sayesinde, yabancılara karşı sahibinin ve kendi sahiplendikleri yer ve eşya gibi şeylerin korunmasını sağlamaktır. Köpeklerin eğitimlerinin maksadı, her köpekte bulunan saldırganlık iç güdüsünün kontrol altına alınarak, kendi lehine kullanma işidir. Her köpek, bu saldırganlık eğitimine müsait değildir. Bir köpeğe koruma eğitimi vermek için o köpeğin bu özellikleri taşıması gerekir.

Köpek Saldırganlığının Kontrol Altına Alınması Nasıl Sağlanır?

Köpeklere verilen eğitimler sayesinde, yabancılara karşı saldırgan davranışlar sergileyecektir. Köpeğin saldırganlık hareketlerinin tamamı, sahibinin kontrolü altında olmalıdır. Bu eğitimlerdeki maksat, köpeğin saldırganlık denetimini sağlayabilmektir. Köpek eğitimi sayesinde, yabancılara karşı düşmanca tavırlar sergilemeli ve tüm yabancılara ve düşmanlarına karşı güçlü hissetmelidir. İyi bir eğitim verilmiş köpek, sahibi ve sahiplendikleri şeyleri iyi koruyan köpektir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*