Köpeklerde Hayır Komutu Eğitimi

Köpeklerde Hayır Komutu Eğitimi
Köpeklerde Hayır Komutu Eğitimi

Köpeklerde Hayır Komutu Eğitimi

Köpek sahipleri olarak köpeklerimizin sözümüzü dinliyor olması pek çok ortamda insanları etkiliyor ve köpeğimizle tüm sosyal ortamlara girebiliyor olmamızı sağlıyoruz. Köpeklerimizin üzerinde kontrol sahibi olabilmemizde büyük önem taşıyan köpek hayır komutu eğitimi ile sizde köpeğinizin üzerinde olan kontrolünüzü daha da artırabilirsiniz.

Köpek eğitimlerinde köpeklere öğretilen en önemli konulardan biri de köpek hayır komutu eğitimidir. Bu eğitimi köpeğimize verirken oyuncaklara, ödül mamalarına ihtiyacımız olacak bunun yanında her başarılı hareketinde onu sık sık sevgiye boğmalısınız. Davranışlarının yanlış olduğu anlarda yaptığının yanlış olduğunu anlamasını hayır komutu ile köpeğimizin anlamasını sağlamamız gerek. Eğer hayır komutunu duyduğu anda yaptığı şeyi bırakırsa ona ödül maması vermeyi ihmal etmeyin. Zamanla köpek hayır komutuyla yaptığı davranıştan vazgeçmeyi öğrenecektir.

Köpek Hayır Komutu Eğitimi; Ses tonunuz en önemli detaylardan

Hayır komutunu köpeğimize öğretirken komutu biraz uzatarak söylemeniz gerekir “haaayyıııırr” şeklinde. Ayrıca ses tonunuz köpeği ürkütmeyecek seviyede olması gerektiği duyamayacağı kadarda sessiz olmaması gerekiyor. Diğer tüm köpek eğitimlerinde olduğu gibi köpek hayır eğitiminde de şiddete başvurmanız büyük hata olacak eğitimi zora sokacaktır. Şiddete uğrayan köpeklerde öz güven kaybı ve sahibine güvenmeme gibi sorunlar ortaya çıkar ve bunun sonucunda köpeğe hayır komutunu öğretmeniz çok zor olur.

Köpek Hayır Komutu Eğitimi; İyi bir gözlemci olun

Köpek Hayır Komutu Eğitimi; İyi bir gözlemci olun

Eğer köpeğinize köpek hayır komutu eğitimi vermek istiyorsanız mutlaka çok iyi gözlem yeteneğine sahip olmalısınız. Yanlış davranışları not almanız çok önemli olacaktır. İstenmeyen davranışları günde kaç kere yapıyor olduğu, ne zaman yapıyor olduğu gibi bilgileri not alırsanız eğitimin gidişatını daha iyi anlayabilirsiniz. Tüm hayır komutu eğitimi kolay bir süreç olmayacak ama devamında tüm köpek eğitimlerini daha kolay hale getireceksiniz. Köpeklerde hayır komutu için profesyonel olarak destek almanız süreci sizin ve köpek için daha kolay hale getirecektir.

Köpek Hayır Komutu Eğitimi; Ödüller çok önemli

Köpek Hayır Komutu Eğitimi; Ödüller çok önemli

Tüm canlıların eğitim sürecinde ödüllerin büyük önemi vardır. Günümüzde pek çok köpek eğitmeni köpekleri ödüllerle motive ederek başarı elde etmektedir. Köpeğinize köpek hayır komutu eğitimi verirken yanınızda ödül oyuncakları ve oyuncaklar olmalı ve başarılı adımlardan ona ödülünü vererek mutlu etmelisiniz. Köpeğiniz eğitim sırasında çok tok olmasın ve aşırı derecede de aç olmayın yani mama saatlerinden bir kaç saat sonra başarılı olma ihtimali daha yüksek olacaktır. Ayrıca köpeğe ödülü verme sürenizi de iyi ayarlayın bu noktada en önemli konu köpeğin ödülü hayır komutu için aldığını bilmesidir. Köpeğinizin eğitim sürecinde yanlış davranışlar kazanma ihtimali olduğunuzda göz ardı etmemeniz gerekir. Bu ve buna benzer sorunlar yaşamamak adına bizim gibi

Daha önce ele aldığımız Köpek eğitimi faydaları nelerdir? yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda destek almak için iletişime geçebilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*