Köpeklerde Agresyon Nedir?

Köpeklerde ani bir şekilde kilo kaybı
Köpeklerde ani bir şekilde kilo kaybı

Köpeklerde Agresyon Nedir?

Köpeklerin bazı durumlardan dolayı agresif hareketler yapmasına agresyon adı verilmektedir. Bir köpeğin agresifleşmeye başladığını hissettiğinizde, yapmanız gereken en iyi şey sakin olmaktır. Köpeğin neden agresifleştiğinin, sebebini bulmalısınız. Çözüm olarak stresin nedenini bulmanız, önlem alarak köpeğin agresifliğini giderebilirsiniz. Köpekler çok çeşitli nedenler dolayı agresifleşe bilmektedir. Bu nedenlerin başında bir şeyden rahatsız olmaları gelmektedir ya da herhangi bir rahatsızlıkları vardır. Bunun çözümü ise köpeği en kısa sürede bir veterinere götürmektir. Bazı durumlarda köpek eğitimi şekli de köpeğin agresif durumlar sergilemesine neden olabilmektedir.

Köpeklerin Agresifle Sebepleri

Köpek ya bir şeyden korktuğu zaman ya da kendi alanında liderliğini kabullendirme arzusundan dolayı agresiflik sergilemektedir. Bunun nedenini araştırarak bulmak köpeğin agresifliğinin çözülmesi için yardımcı olacaktır. Eğer köpeğin bu agresif davranışlarının sebebini bulamadıysanız, en son çare olarak, köpeğin canını yakan bir durum olduğu aklınıza gelmelidir. Bunun da en kolay çözümü, köpeğinizi bir veterinere götürmek olacaktır. Köpek eğitimi esnasında, eksik yapılan eğitimleri köpekten beklemenizde, köpeğin agresifleşmesine neden olabilecek durumlardandır.

Köpeklerin Agresifleştiklerinde Ne Gibi Önlemler Alınmalıdır?

Köpekler agresif hareketler sergilemeye başladıklarında, çeşitli önlemler almak gerekir. Çünkü agresyon esnasında, köpeğin kontrolünü sağlamak kolay olmayacaktır. O nedenle çocukları köpekten uzak tutmak, hayati önem taşımaktadır. Son olarak da köpek eğitimi veren, konusunda uzman bir kişiye götürmek, köpeğin neden agresif hareketler sergilediğini öğrenmek için gereklidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*