Köpekler Soğukta Üşür mü ?

köpekler soğukta üşür mü
köpekler soğukta üşür mü

Köpekler Soğukta Üşür Mü?

Köpekler yaşadıkları yere göre bazı özelliklere sahiptir. Bazı köpekler sıcağı sevmez bazı köpekler de soğuğu sevmez. Her köpek üşümez ya da üşür diye bir yorum kullanmak yanlıştır. Kış aylarında özellikle küçük köpekler daha fazla üşür. Çoğu köpek sokaklarda, havalar soğuyunca üşüdükleri için sığınacak yerler arar. Her ne kadar soğuğa alışkın olsalar da onlar da can taşıyorlar ve doğal olarak insanlar gibi üşürler. Köpek eğitimi ile köpekleri üşüdüklerinde üzerlerine bir şeyler giydirmeye ya da kapalı yerde yaşamaya alıştırmamız gerekir.

Köpeklerin Üşümemesi İçin Neler Yapılmalı?

Köpeklerin üşümemeleri için özellikle evde yaşayan köpekler için yatma yerlerini peteklere yakın yapmak, köpeklere özel giysiler almak, soğuk havalarda dışarılarda yürüyüşe çıkarmamak alına bilecek önlemlerdendir. Soğuk iklimlerde yaşayan köpekler ise üşümeyi bırakın, sıcaktan rahatsız olurlar. Köpek eğitimi esnasında, köpekleri soğuk ortama alıştırarak üşümemeye alıştırabiliriz. Çünkü köpekler soğuk ortamda yaşayabilecek şekilde yaratılmıştır. Genellikle küçük yapılı köpekler üşümeye çok daha müsaittirler. İri yapılı köpekler ise ısı kayıpları fazla olmayacağı için fazla üşümezler.

Çoğu Köpek Cinsi Neden Üşümez?

Köpeklerde bir can taşımaktadır. Her canlının soğuk havalarda üşüdüğü gibi köpeklerde üşürler. Ancak köpeklerin yaradılışı diğer canlılara göre değişiktir. Aslında köpekler yaban hayatında yaşamaya elverişli olarak yaratılmışlardır. O nedenle cildi kıl ve tüylerle kaplıdır. Bu kıl ve tüyler köpeklerin doğal giysileridir. Köpek eğitimi sırasında, üşümemeleri için köpeklere eğitim uygulanabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*