Köpekler Nerede Uyumalı ?

Köpekler Nerede Uyumalı ?
Köpekler Nerede Uyumalı ?

Köpekler Nerde Uyumalı?

Köpeklerde insanlar gibi en rahat ettiği yerde uyumak isterler. O nedenle evde beslediğimiz köpeklerin, özel uyku mekanları olması gerekir. Bu uyku mekanlarında rahat uyumaları ve dinlenmeleri gerekir. Nasıl ki insanlar uykularını alamadıkları zaman ya yorgunluk ya da agresiflik sergiliyorsa, köpekler de aynı durumu yaşamaktadır. Köpek eğitimi esnasında köpeği uyuyacağı yere alıştırmak ta çok önemlidir. Köpeğin uykusu geldiğinde, mutlaka uyku mekânında uyuması ve rahatsız edilmemesi gerekir. Uykusunu tam olarak almış bir köpek, neşeli hareketler sergileyecektir.

Köpeklerin Uykusunu Tam Alması Neden Önemlidir?

Köpeklerde insanlar gibi sabahtan akşama kadar koşturmaktan ya da oynamaktan yorulmaktadırlar ve bu nedenle uyuyarak dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Bu dinlenme sayesinde daha neşeli ve görevlerini yerine getirebilirler. Köpeklerde insanlar gibi rüya görürler. Özellikle köpekler, köpek eğitimi verildiği esnada fazlaca yorulurlar, bu yorgunluk hem bedenen yorgunluk hem de zihin yorgunluğudur. Rahat bir uyku sayesinde hem bedenlerini hem de zihinlerini dinlendirmek, köpeklerin hem neşeli hem de zinde olmalarını sağlayacaktır.

Köpeklerin Uyuma Yerleri Nasıl Olmalıdır?

Nasıl ki insanların uyuma yerleri, yani yatakları rahat olması gerekiyorsa, köpeklerin de uyuma yerlerinin rahat olması gerekir. Köpek eğitimi esnasında, köpeğin yatacağı yer hakkında eğitilmesi de gerekir. Köpeğe içine rahat şekilde sığa bileceği, yumuşak bir yer ya da sepet hazırlamak gerekir. Uykusunu alamayan bir köpek yorgun hareketler sergileyecek, fırsat bulduğu her yerde uyuyacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*