Köpek Nasıl Banyo Yaptırılır

Köpekler Nasıl Banyo Yaptırılır
Köpekler Nasıl Banyo Yaptırılır

Köpekler Nasıl Banyo Yaptırılır?

Köpek Nasıl Banyo Yaptırılır Küçük dostlarımızı eğitimleri verilinceye kadar, kendimiz suyu gösterip yıkanması gerektiğini anlatmalıyız. Köpeğinizin yıkanmasını köpek eğitimi ile öğretebilirsiniz. Özellikle köpeklerimiz yavru ise sıcak olmayan ılık su ile ıslatıp, göz yakmayan özel şampuanlarla yumuşak bir doku ile köpüklememiz gerekir. Biraz bekletildikten sonra, tekrardan soğuk suya yakın ılık suyla yıkamamız gerekir. Özellikle patilerinin araları ve kulak kısımları dikkat ile yıkanması gerekir ve kulaklarına su kaçmaması için özen göstermemiz gerekir.

Köpeğinizi Yıkanmayı Sevmesi için Eğitin

Köpek Nasıl Banyo Yaptırılır, onun kendisini daha iyi hissedip yıkayabilmesi için ona farklı yenilikler veya alıştığı gibi yıkanmasını sağlamak daha iyi olacaktır. Ufak bir küvet görüntüsünde, bir alanda yıkanmasını sağlamak suya alışmasını ve ilerleyen zamanlarda kendini pis hissettiğinde, küvetinde su olmasa bile gidip küvete girmesini sağlayacaktır. Köpek eğitimi banyo eğitimi ile sizin için ve o dostumuz için kolaylık olacaktır. Bu da köpeğinizin epeydir yıkanmadığı anlamına gelir ve hemen banyo yaptırılması gerekir.

Köpekler Neden Yıkanmalıdır Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle köpekler, yıkanmadıkları zaman kirlenir ve bitlenir ve yıkanmaları gerekir. Bunun için köpek eğitimi ile banyoya alıştırmak gerekir. Yıkama işleminden sonrasında önem göstermemiz gereken kısım ise eğer rahatsız olmuyor ise fön makinesi ile rahatsız olacağını düşünüyorsak, yumuşak dokulu bir havlu ile yıkarken özen gösterdiğimiz gibi her yerini en ince detayına kadar kurulamamız gerekir ve banyo işlemi bittikten sonrasında tırnak tüy kontrolü de yapılmalıdır.

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*