Köpek Gündüz Bakım Evi Nedir, Fiyatları Ne Kadardır

kopek-resimleri8
kopek-resimleri8

Köpek Gündüz Bakım Evi Nedir

Köpekler için bakım evleri yani köpek gündüz bakım evi, sahipleri yanlarında olmadıklarında sağlıklı ve mutlu zaman geçirmelerini sağlayan merkezlerdir. Köpek oteli ya da köpek gündüz bakım evi olarak bilinen bu merkezlerde köpeklerin sağlıklı beslenmesi, oyun oynaması, keyifli vakit geçirmesi için gereken koşullar sağlanmaktadır.

Köpek bakımında uzman kişilerin çalıştı köpek bakım evleri köpekler için güvenli ortamı sunmaktadır. Çalışan köpek sahipleri gündüzleri köpeklerini bu merkezlere bırakıp istedikleri saatte alabilirler. Evde yalnız başına mutsuz olmasındansa köpeklerin bakım evlerinde kalmaları çok daha iyidir.

Köpekler yalnızken sıkılır ve ihtiyaçlarını da giderecek kimse olmadığında da huysuzlaşırlar. Çok yalnız kalan köpekler mutsuz olur ve bunu davranışlarına yansıtırlar. Köpek bakım evleri köpeklerin onlarla ilgilenen çalışanlarla vakit geçirebileceği, mutlu olabilecekleri ortamı yaratır.

Bakım Evlerinde Sunulan Hizmetler

Köpek bakım evlerinde köpeklerin ihtiyacı olan tüm koşullar yaratılmıştır. Köpeğin günlük bakımı, temizliği, beslenmesi, oynaması gibi ihtiyaçları karşılanır. Köpeğin özel bakım durumları varsa onlar da yapılır.

Köpeklerin gezebilecekleri, oynayabilecekleri alanları olur. Beslenme saatlerinde beslenirler. Tüylerinin taranması, tırnaklarının kesilmesi gibi ihtiyaçları da karşılanır. Her köpek için özel program hazırlanır. Köpek sahibinin isteklerine göre program düzenlenir.

Her köpeğin günlük rutini farklı olabilmektedir. Köpeklerin özelliklerine göre verilen hizmetler de farklı olmaktadır. Köpeklerin ihtiyaç durduğu sosyalleşme alanı da burada vardır. Köpek sahibi isterse köpeği diğer köpeklerle arkadaşlık kurabilir. Köpek bakım evlerinde köpekler gün içinde ihtiyaçları olan aktiviteleri bakıcılar eşliğinde gerçekleştirirler.

Köpek Gündüz Bakım Evi Her Köpek İçin Uygun Mudur?

Köpeklerin karakterleri de insanlarınki gibi farklı farklıdır. Köpeklerin fiziksel durumları da birbirinden farklıdır. Köpek cinslerinin kendilerine has özellikleri bulunmaktadır. Evde bakılan köpeklerin nasıl bakıldığı da köpeklerin davranışlarının oluşmasında etkilidir

Köpeklerin başka bir ortama uyum sağlaması karakter özelliklerine bağlıdır. Bazı köpekler çok sosyalken bazıları daha yalnız olabilir. Köpek bakım evlerinde köpeklerin özelliklerine göre bakım planı yapılır.

Her ne olursa olsun köpek bakım evinde olması köpeğin evde yalnız kalmasından çok daha iyidir. Köpeğe uygun olan ortam bakım evinde ayarlanabilir. Köpeklerin gün içinde belli aktiviteleri gerçekleştirmesi gerekir. Hangi cins köpek olursa olsun bu aktiviteleri gerçekleştirmesi önemlidir.

Köpek Gündüz Bakım Evi Fiyatları Ne Kadardır?

Köpek gündüz bakımevlerinde verilen hizmete göre fiyatlar da değişmektedir. Köpeğin bakım evinde geçirdiği zaman fiyatı belirleyen bir diğer etkendir. Ayrıca özel bakıma ihtiyaç duyan köpekler için de farklı hizmet sunulmaktadır. Genel olarak köpek bakım evlerinde köpeğin bakımevinde kaldığı saatler dikkate alınarak fiyat verilir.

Bakımevinin donanımı ve kalitesi fiyatlarda etkili olmaktadır. Bakımevinin sahip olduğu hizmet alanları da önemlidir. Köpekler için geniş, aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri alanları bulunan bakımevleri daha uygundur. Bakımevlerinde veteriner olması da bir diğer önemli konudur.

Tüm ihtiyaçlara cevap veren bir köpek bakımevinin kalite standartları daha yüksek olacaktır. Köpek bakım evi fiyatlarını düşünürken mutlaka bakımevinin donanım özelliklerini de düşünün. Köpeğiniz için mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ortam sunuluyor mu mutlaka bakmalısınız.

Profesyonel Bakım Evi Seçimi Önemlidir

Çalışanların köpeklere karşı davranışlarını gözlemlemelisiniz. Fiyatlar kadar bakımevinin kalitesi de oldukça önemlidir. Köpeğinizin konforlu bir ortamda ona sevgi gösteren kişilerle olması gerekir.

Köpek oteli, köpek kreşi ya da köpek pansiyonu olarak anılan bu yerler köpeklere özel tasarımı yapılmış, profesyonel çalışanları olan yerlerdir. Ancak seçim yapılırken kalite, profesyonellik kadar köpeğin karakter ve cinsine uygun yer seçimine dikkat edilmelidir.

Köpek bakımı, beslenmesi veya kısırlaştırılması önemli konulardır. Köpek sahiplerinin bu konularda bilgi edinmesi ve buna göre işlem yapması gerekir. Köpek kısırlaştırması konusunda merak ettikleriniz varsa Köpeklerde kısırlaştırma  yazısını okuyabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*