Köpek Eğitim Aşamaları

Köpek Eğitim Aşamaları

Köpek sahipleri çocukluk hayali olan köpeklerini sahiplenirken aslında beraberinde gelen pek çok sorumluluğu göz ardı edebiliyor. Köpek sahiplenmek pek çoğumuz için özel bir durum ayrı bir heyecan olmakla birlikte köpeğin sağlığı, beslenmesi, köpek eğitimi gibi önemli sorumlulukları hayatımıza sokar. Köpek eğitimi, aynı çocuklarda olduğu gibi belli aşamalarla ilerler ve sonucunda tamamen sosyal yaşamımıza entegre olabilmiş köpeğimizle sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlar. Köpek eğitimlerine pek çok köpek sahibi öncelikle köpek tuvalet eğitimi ile başlamaktadır. Köpek tuvalet eğitimi ile birlikte köpeğimizin tuvaleti bizim için sorun olmaz ve köpek ne zaman nerede tuvalet ihtiyacını karşılayacağını bilir. Bundan sonra uygulanacak eğitimler ise önce temel itaat eğitimi olmaktadır.

Temel itaat eğitimi ile algısı bizimkinden çok farklı olan içgüdüleriyle hareket eden köpeğimizin sosyal hayatımızda daha kontrollü olması sağlanır. Temel itaat eğitimini başarı ile almış köpeklerin bir sonra ki eğitim aşaması ise ileri itaat eğitimi olacaktır. Bu eğitim türünde aslında temel itaat eğitimi ögeleri sadece tasmasız olmak farkıyla uygulanır. İleri itaat eğitimi genel olarak çok enerjik ve aktif köpekler için tercih edilir ama tüm köpeklerin alması önerilir. Bundan sonra uygulanacak köpek eğitimleri ya yanlış davranışları değiştirme ya da özel bir alanda kullanılacak olan köpeklere uygulanan köpek eğitimleri olmaktadır. İstanbul köpek eğitimi firması olarak firmamızın sunduğu hizmetlerden faydalanmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

köpek eğitimi kaç aylıkken başlar

Aslında köpek eğitiminin bizlerde olduğu gibi yaşı yoktur. Ancak doğru olan köpeklere 3. aydan itibaren köpek eğitimi uygulamaya başlamak olacaktır. 3. aydan önce köpeklere sunulan eğitimler faydalı olabilir ama tam anlamıyla fayda alınacak dönem 3. aydan itibaren başlamaktadır. Köpek eğitiminin tüm süreçleri özenle profesyonel köpek eğitimi firmaları tarafından uygulanması önerimiz olacaktır. Çünkü köpeklere yanlış kazandırılan komutları değiştirmek sıfırdan köpek eğitimi vermekten daha zor olacaktır.  İstanbul köpek eğitimi firması olarak köpek eğitimi konusunda uzun zamandır sektörün içerisindeyiz pek çok konuda ve pek çok köpek ırkında tecrübe ve deneyim sahibiyiz. Eğer sizde köpek eğitimi konusunda destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

Köpek Eğitimi Beykoz

Köpek eğitimi firmamız İstanbul’un bir ilçesi olan Beykoz’da yer almaktadır. Sadece Beykoz köpek eğitimi değil tüm İstanbul bölgelerine ve hatta çevre illere dahi hizmet sunduğumuz olmaktadır. Köpek eğitiminde elde ettiğimiz başarılar sayesine müşterilerimiz yakın çevrelerine bizleri önererek daha fazla insana hitap etmemizi sağlamaktadır. Eğer köpek eğitimi firmamız hakkında bilgi almak istiyorsanız bizi arayabilir ya da Beykoz’da yer alan köpek eğitimi tesisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*