Kangal Köpek Eğitimi

Kangal Köpek Eğitimi yani Yerli köpeğimiz kangal cinsi köpek eğitimi!

Kangal Köpek Eğitimi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kangal Köpek Eğitimi, köpekleri eğitmek için elektrikli tasma kullanımını içeren bir tekniktir.Teknik bir süredir var ve hem profesyonel eğitmenler hem de evcil hayvan sahipleri tarafından kullanılıyor.Tasma, köpeğin boynuna, kulakların hemen altına takılır.

Köpeğin boynunun her iki yanına yerleştirilmiş ve kullanıcı tarafından etkinleştirildiğinde darbe gönderen bir elektronik cihaza bağlı iki metal temas noktasından oluşur.Bu nabız, bakıcısı veya sahibi tarafından kendisine verilen komutlara uymuyorsa köpek için rahatsız edici olacaktır.Ek olarak, bazı modellerde köpeğe elektrik çarpması uygulanmadan önce uyarı olarak kullanılabilecek bir titreşim modu da vardır.

Kangal Köpek Eğitimi
Kangal Köpek Eğitimi

Kangal Cinsi Köpeğinizi Havlamayı Durdurması İçin Nasıl Eğitirsiniz?

Köpekler sosyal hayvanlardır ve çevreleriyle etkileşim kurmak isterler. Dikkatinizi çekmek istediklerinde veya sizi olası bir tehlikeye karşı uyarmaya çalıştıklarında genellikle havlarlar.

Köpek havlaması genellikle bir sıkıntıdır, ancak aynı zamanda endişe veya stres belirtisi de olabilir. Köpeklerimizi havlamayı nasıl durduracaklarını ve onlarla başka şekillerde nasıl iletişim kuracaklarını öğrenmemiz önemlidir.

Çok fazla havlayan köpekler için birçok farklı eğitim yöntemi var ama benim için en başarılı olana “olumlu pekiştirme” deniyor. Bu yöntem herhangi bir ceza biçimi içermez ve bunun yerine iyi davranış için teşvikler olarak olumlu pekiştirme (ödüller) kullanır.

Bu süreçteki ilk adım, köpeğimize “sessiz” kelimesinin ne anlama geldiğini öğretmektir. Bu yapılabilir

Kangal Eğitim Merkezi
Kangal Eğitim Merkezi

Kangal Köpeğinizi Olumlu Bir Yaklaşımla Eğitin

Bu kitap, hayvan davranışları ve eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir veteriner tarafından yazılmıştır. Kitap, köpeğinizi olumlu bir yaklaşımla nasıl eğiteceğiniz konusunda adım adım pratik öneriler sunuyor.

Bu bölüm aşağıdaki konuları kapsayacaktır:

-Köpek eğitimine olumlu bir yaklaşımın faydaları
-Ödüller nasıl etkili bir şekilde kullanılır?
-Köpeğiniz için sınır koymanın önemi

http://www.kangal.gov.tr/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*