Golden Retriever Köpek Eğitim

Golden Retriever Köpek Eğitim

Golden Retriever ülkemizde ve dünya genelinde büyük popülerliği olan çok akıllı bir köpektir. Sahiplerini zekası ile her zaman şaşırtabilir. Ailesinin sevgi ve bakımına her zaman ihtiyaç duyar. Sevimli ve enerjik bir köpektir. Ailesinin bakımı ve ilgisi azaldığı zaman büyük endişe ve korku içine girdiği gözlemlenir. Eğer Golden Retriever ırkı köpek sahiplenmek istiyorsanız mutlaka köpek eğitimi konusunda destek almalısınız.

Golden ırkı köpekler bedenleri büyük olsa dahi apartman yaşamına ayak uydurabilirler. Ama tam anlamıyla mutlu bir birliktelik için köpek eğitimi asla ertelenmemelidir. Pek çok köpek türüne göre köpek eğitimi konusunda daha çok başarılıdır.

Golden Retriever köpeği tarihçesi

Golden Retrever köpeği tarihçesi

İskoçya menşei’li bi köpektir. 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. O zamanlarda avcılık amacı ile çok kullanılmıştır. Wavy Coated Retriever, Newfoundland ve Irish Setter ırkı köpekler Golden Retriever ırkının ataları olarak bilinmektedir. Zaman içerisinde köpek yarışmalarında şaşırtıcı şekilde sürekli iyi seviyelere gelen bu ırk tüm dünya genelinde popülerlik yakalamıştır.

Golden Retriever  Eğitimi Nasıl Verilir

Golden Retriever  Eğitimi Nasıl Verilir?

Golden Retriever ırkı köpek eğitimi konusunda başarılı bir köpektir. Ama tüm eğitim süreci profesyonel olarak hizmet sunulmalıdır. Golden ırkı köpeklerin eğitiminde diğer tüm köpeklerde olduğu gibi pozitif köpek eğitimi tercih edilmelidir. Pozitif köpek eğitimi ödül ve teşvikler içerir. İnsani olmayan hiç bir eğitim türü bu eğitim türünün dahilinde yer almaz. Köpek eğitimi uygulanırken köpek özgüven kaybı yaşamaz.  Golden Retriever köpek eğitimi konusunda desteğe ihtiyacınız varsa profesyonel köpek eğitimi firmamızdan destek alabilirsiniz, bizimle iletişim sayfamızda yer alan bilgiler sayesinde iletişim kurabilirsiniz.

Golden Retriever  Sosyalleştirme

Golden Retriever  Sosyalleştirme

Köpek eğitimlerinin en önemlilerinden olan köpek sosyalleştirme süreci köpeklerin gelecek dönemlerinde daha rahat yaşamalarını ve sahiplerinin yaşamına daha rahat uymalarını sağlamaktadır. Sosyalleştirme süreci daha köpek küçükken başlamalıdır. Eğer erken dönemlerde onu sosyalleştirmezseniz onunla birlikte dışarıda rahat rahat dolaşamayabilirsiniz. Yavruluk döneminde yaşamınızda karşılaşabileceği her şeyle karşılaşması gerekir.

Golden Retriever Komut ve İtaat Eğitimleri

Köpeğinize sunacağınız eğitimler zevkli olabileceği gibi zorluda olabilir. Tüm köpek eğitimi süreci boyunca sabırlı olmanız eğitim için çok önemlidir. Golden Retriever ırkı bir köpeğe eğitim verecekseniz eğer diğer pek çok köpek ırkına göre daha akıllı bir köpeğe eğitim veriyor olacaksınız bundan dolayıda başarı elde etmek daha kolay olabilir. Ama her şeyden önce köpek eğitimi konusunda profesyonel ve bilgili olmanız eğer değilseniz profesyonel köpek eğitimi firmalarıyla çalışmanız önerilir.

Golden Retriever ırkı köpeklere eğitim verirken;

  • Tam olarak tok ve aç olmamalıdır.
  • Tüm dikkatini toplayın ve eğitime öyle başlayın.
  • Motivasyon amacıyla yanınızda farklı ödüller bulundurun.
  • Etrafta dikkatini dağıtacak şeylerin olmasını engelleyin.
  • Tüm eğitim boyunca elinizi görebilsin ve sürekli göz teması kurabilin.

Eğer bir Golden Retriever ırkı köpeğiniz varsa ve eğitim alması gerekiyorsa bizimle iletişime geçerek ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*