En Tehlikeli Köpek Türleri

En tehlikeli köpek türleri
En tehlikeli köpek türleri

En Tehlikeli Köpek Türleri

Köpekler, yetiştirilme şekillerine ve cinslerine göre bazen çok uysal olabildikleri gibi bazen de vahşi bir yaratığa dönüşebilmektedir.  Bazı cins köpekler görüntüleri ve cüsseleri itibari ile yanına yaklaşılmayı bile büyük bir cesarete bağlar. Ama bazıları da çok uysal görünmelerine rağmen aslında yırtıcı köpekler olabiliyor. Bu durum, tamamen köpeklerin yetiştirilmesi ile alakalı bir durumdur. Ancak buna karşın yine de bazı köpekler, en tehlikeli köpek türleri olarak kabul edilmektedir. Bunlar hakkında araştırma yaptığınızda, ilk dönemlerinde de yırtıcılık özelliklerinden dolayı tercih edildikleri görülecektir. Peki, tüm bunlardan sonra en tehlikeli köpek türleri hangileridir? İşte detaylar…

Tosa köpeği

Japon asıllı olan tosa köpeği, en tehlikeli köpekler arasında ilk sırada yer almaktadır. Öyle ki ülkemizde bu köpeklerin üretilmesi, satılması veya hediye edilmesi yasaklanmıştır. Kahverengimsi ve kırmızı tüyleri ile dikkat çeken tosa köpeği görünüm itibariyle de son derece korkutucu bir köpek türüdür.

Bandogge Mastiff
Bandogge Mastiff

Bandogge Mastiff

Safkan bir ırk olmayan Bandogge Mastiff, “Amerikan mastiff” olarak da bilinmektedir. Görünümü bile ciddi anlamda ürpertiye neden olabilen bu köpek, dövüş köpeği olarak yetiştirilmektedir.

Cane Corso
Cane Corso

Cane Corso

Köpek cinsleri arasında yapısı ve iri kemikleri ile dikkatleri üzerine çeken Cane Corso köpeği de en tehlikeli köpek türleri arasında kabul edilmektedir. Cüssesi ile karşısındakine korku salabilen bu köpeğin eğiticilerinin kendilerine son derece güvenmeleri gerekir. Agresif ve saldırgan olabilen bu köpeklere yaklaşmak cesaret ister.

Bull Terrier
Bull Terrier

Bull Terrier

İngiliz kökenli olan Bull Terrier, diğer bir adıyla “boğa teriyer” olarak da bilinmektedir. Birçok ırk köpeğin karıştırılması ile elde edilen bu köpek cinsi, son derece tehlikeli bir türdür. Görünümü bile insana korku salabilen bu köpeğin eğitiminde de yine sahiplerinin eğitim konusunda kendilerine yeterince güvenmeleri şarttır.

Rhodesian Ridgeback
Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback

Güçlü çeneleri ile dikkatleri üzerine çeken ve kaslı görünümü ile diğer ırk köpeklerin ve diğer hayvanların yanaşmaya cesaret edemedikleri Rhodesian Ridgeback köpeği, bir avcı köpeğidir. Kaslı vücudu oldukça dikkat çekici olan bu köpek de yine en tehlikeli köpek türleri arasında kabul edilmektedir.

Yukarıda saydıklarımızın haricinde Dogo Argentino,  Boerboel, gull ter, basenji köpek türleri de yine en tehlikeli köpek türleri arasında kabul edilmektedir.

Daha önce yayınladığımız Köpeklerin evrim tarihi isimli blog yazısını okumanızı öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*