Chow Chow Köpek Eğitimi

Chow Chow Köpek Eğitimi yani Chow Chow köpeği diğer adıyla Çin Aslanı dış görünüşüyle tüm dikkati üzerine toplayan bir köpek ırkıdır. Kangal, Husky gibi büyük ırk grubuna girmektedir.

Chow Chow Eğitimi
Chow Chow Eğitimi

Chow Chow Köpek Eğitimi Nedir?

Chow chows, Çin’de ortaya çıkan bir köpek türüdür. Aslan yelesine benzeyen uzun, tüylü bir kürkleri olduğu için “Aslan Köpek” olarak da adlandırılırlar.

Chow chow, kayıtları Han Hanedanlığı’na (MÖ 206-MS 220) kadar uzanan en eski köpek ırklarından biridir. Chow chows başlangıçta av ve bekçi köpekleri olarak yetiştirildi, ancak şimdi aile hayvanları olarak kullanılıyorlar.

Chow Chow Köpek EğitimiChow Chow Köpek EğitimiChow Chow’u Eğitmenin En İyi Yöntemleri Nelerdir?

Chow Chow, en yaygın olarak refakatçi hayvan olarak kullanılan bir köpek türüdür. Ayrıca kendilerine özgü mavi-siyah dilleri ile tanınırlar ve bu da “mavi dilli şeytan” lakabına yol açmıştır.

Eğitim yöntemleri köpeğe göre değişir, ancak herhangi bir Chow Chow’a uygulanabilecek bazı evrensel teknikler vardır. Bu tekniklerden biri, yeni evcil hayvanınızla olumlu pekiştirme ve sabır kullanmaktır. Bu, siz ve yeni evcil hayvanınız arasında güven ve bağ geliştirmeye yardımcı olacaktır.

İleride herhangi bir davranış probleminden kaçınmak için Chow Chow’unuzu erkenden eğitmeniz önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*