Bodyguard ve Alan Koruma Eğitimi

Bodyguard ve Alan Koruma Eğitimi

Bazı köpek cinsleri, özellik ev ve iş yeri gibi noktaların korunmasına yardımcı olabiliyor. Ancak bu noktada köpeğin sağlıklı bir şekilde eğitimden geçmesi gerekiyor. Köpek Eğitimi Okulu olarak köpeğinizin ruhsal ve bedensel çerçevede sağlıklı bir bodyguard ve alan koruma eğitimi almasını sağlıyoruz.

Köpeğin psikolojisine her zaman önem veriyor, istenmeyen durumların yaşanmasını önlüyoruz. Bu doğrultuda çok daha etkili bir eğitim süreci oluşturuyoruz.

Bodyguard ve Alan Koruma Eğitimi Dersleri

Koruma eğitimine elverişli köpek cinsleri için sunmakta olduğumuz dersler bütününde alanın korunmasına katkıda bulunuyoruz. Köpeğiniz için gerekli komutları öğreterek öncelikli olarak itaat konusunda bir sıkıntı yaşanmamasına dikkat ediyoruz.

Temel itaat eğitimini alan köpek, ileri itaat sürecinden geçerek özgür olduğu durumlarda dahi size ayak uyduruyor. Böylelikle istenmeyen durumların oluşmasını önlüyoruz. Alanını korumayı öğrenen köpeğiniz, aynı zamanda tehlikeyi çok daha iyi bir şekilde sezebilir hale geliyor.

Bekçilik özelliği bulunan köpeklere genel olarak 18 aydan itibaren vermeye başladığımız bodyguard eğitimi, köpeğin sahibini dikkatli bir şekilde izlemesini sağlıyor. Böylelikle en ufak bir işaret ile saldırı pozisyonuna geçen köpek, doğrudan kişiyi veya kişileri koruyor.

Süreç boyunca önemli gördüğümüz noktaları köpeğinize aktararak sağlıklı bir iletişim oluşturuyoruz. Eğitim adına köpeğinizin kişiliği oturmuş olmalıdır. Uzmanlarımız ile belirlediğimiz koşullar altında çalışarak, alan korumasının köpek tarafından anlaşılmasını destekliyoruz.

Bodyguard Eğitiminde Komut Desteği

Bodyguard ve alan koruma eğitimi boyunca çeşitli komutları öğrenen köpek, komut ile ısırma ve komut ile bırakma süreçlerini anlamaya başlıyor. Bu sayede sadece köpeğinizin tehlikeyi sezmesini desteklemekle kalmıyor, ayrıca sizinle bir bütün hareket etmesini mümkün hale getiriyoruz. Bazı cinslerde görülen itaatsizlik, özellikle saldırının sona erdirilmesinde sıkıntıların görülmesine yol açabiliyor.

Uzman eğitmenlerimiz, sağlıklı komutlar vererek köpeğinizin rahat bir şekilde gerekli komutları öğrenmesini sağlıyor. Bodyguard eğitiminde komut odaklı hareket edebilen köpeğiniz, alan korumasında ise belirlenen ortamın etkili bir şekilde korunması gerektiğini anlıyor.

Yaşadığı alanı dış etkilere karşı korumayı öğrenen köpek, böylelikle bekçi veya bodyguard olarak rahatlıkla kullanılabiliyor. Eğitimin başarılı bir şekilde sürdürülmesi sonrasında alan içerisinde bir tehlike gören köpek, ilk olarak havlama ile karşılık verebilir. Eğer buna rağmen tehlike geçmediyse öğrendiği komutları uygulamaya başlayan köpeğiniz, tek başına olduğu durumlarda dahi ne yapması gerektiğini biliyor. Tehlikeyi etkisiz hale getiren köpeğiniz, bu sayede alanın korunmasını başarıyla tamamlıyor. Hepsi ve daha fazlası için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.